Alcaldes

Albert Herrero, Joaquin

(Monòver 1922-21.02.2016) Alcalde de Monòver des de 1964 a 1967. Fill de Joaquín Albert Capelo i de Remedios Herrero Verdú...

Amorós Cantó, Juan Emilio

(Albacete 1951) Alcalde de Monòver en 1995-1998 i en 1999, 2000 i 2001. Tècnic informàtic. Fill de José Amorós Quiles...

Barberá Tordera, Jaime

(Monòver 27-07-1896- 14-11-1991) Va ser alcalde de Monòver des de 1949 a 1964...

Barberà Tordera, Vicente

(Monòver 1887-1939)  Va ser nomenat alcalde iniciada la guerra civil el 15 d’octubre de 1936...

Bernabé Amorós, José

(Monòver 1862-30.03.1928) Alcalde de Monòver en 1919. Partidari de Canalejas. En 1911 va ser regidor pel Partit Demòcrata...

Bernabé Tordera, José

(Monòver 1937) Alcalde de Monòver des de 1976-1979. Va ser regidor amb el Partit Popular. Industrial mabrista...

Brotons Poveda, Nicandro

(Monòver 1874-14.04.1936) Va ser alcalde en 1900 i en 1910. Advocat i Procurador del Jutjat de primera instància de Monòver...

Buendicho Romero, Juan Antonio

(Monòver 1971) Polític. Alcalde de Monòver per moció de censura des de 18.08.2003 a 09.12.04. Ni siquiera en los telediarios...

Cerdà Serrano, Saturnino

(Cabra de Santo Cristo 24.11.1874 -Albacete 1937) Fill del metge i fotògraf Arturo Cerdà Rico...

Codecido Verdú, Gregorio de

(1844-Monòver 1909) Va ser comandant de Eginyers i al retirar-se coronel...

Corbí Nebleza, José

(Monòver 18..-19..) Alcalde de Monòver en 1914-15. Germà d’Hermelando. Es va casar amb Tàrsila...

Corbí Rico, Luis

(Monòver 27.01.1893-11.12.1940) Membre del Partit Socialista. Va ser alcalde de Monòver en 1931 i en 1938...